"Mans vasaras brīvdienu stāsts" konkursa rezultāti

Februāra beigās tika izsludināts konkurss "Mans vasaras brīvdienu stāsts" 2.-5. klašu skolēniem, kuri tika aicināti piedalīties, mājās, skolā vai bibliotēkā sacerot domrakstu par šo tēmu. Gāliņciema bibliotēka aicināja savus mazos lasītājus piedalīties šajā konkursā. Lielu atsaucību izrādīja Ventspils 1.pamatskola un bērnu darbi tika nogādāti Rīgā, Bērnu literatūras centrā. 22. maijā konkurss noslēdzās. Konkursa darbus vērtēja – rakstnieks Māris Rungulis, tulkotāja Mudīte Treimane, Jūrmalas teātra aktrise, režisore, leļļu māksliniece Inguna Radziņa.
Pavisam tika iesūtīti 239 stāsti: 42 - 2.klašu grupā; 58 - 3.klašu grupā; 80 – 4.klašu grupā; 59 -5.klašu grupā.
Galvenā balva – stāsta "Mans vasaras brīvdienu stāsts" tulkojums zviedru valodā un Ulfa Starka komentārs: Tomam Vecziediņam - E.Kauliņa Lielvārdes vidusskola, 4.klase.
Savukārt to 20 bērnu vidū, kuri savā īpašumā iegūst veicināšanas balvas, ir arī Ventspils 1.pamatskolas 4.a klases skolniece Evelīna Maurere. Apsveicam!
Konkursa noslēgums un laureātu apbalvošana notiks 2012. gada 6. jūnijā plkst. 14.25 Rietumu bankā (Rīgā, Vesetas ielā 7) pasākumā Bērnu dienas norise sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Rietumu Banku.

Liels paldies visiem, kas piedalījās!
Ventspils bērnu darbus un zīmējumus apskati šeit >>>


Evelīna Maurere
Mans vasaras brīvdienu stāsts.

Šī bija jauka vasara. Man kaimiņos dzīvoja daudzbērnu ģimene ar kuriem es draudzējos. Jūnijā mēs visi kopā bieži braucām uz jūru. Kad bija vēsāks laiks, tad mēs braucām ar riteņiem uz Ventu peldēties. Mēs kokā taisījām būdas, tas bija mūsu štābs. Ne visi tur varēja uzkāpt. Vēl starp mums bija populāra spēle, cīņa ar ūdens baloniem. Šajā spēlē piedalījās pat mana mamma. Mums bija ļoti jautri. Vēl es ar vecākiem bieži braucām uz Rīgu. Tur mēs apmeklējām zooloģisko dārzu. Visvairāk man patika žirafu māja. Jūlijā es ar draugiem gāja uz vasaras nometni. Tur bija daudz bērnu. Es iemācījos lūgt Dievu. Mēs spēlējām visādas rotaļas, dziedājām dziesmas mikrofonā. Vienu dienu pie mums atnāca viena jauka sieviete. Mums vajadzēja uzzīmēt savas sajūtas, izgriezt no žurnāliem savu dzīvi, kā mēs to jūtam. Tas bija ļoti interesants darbs, kas man palika atmiņā. Vēl mums mācīja taisīt ēst, mazgāt traukus. Mācīja cienīt cilvēkus vienalga kāds viņš ir. Nav svarīgi esi nabags vai bagāts, čigāns vai latvietis. Mācītājs ir sirsnīgs un jauks cilvēks, kas ļoti mīl visus bērnus. Viņam pašam ir seši bērni. Vēl interesants notikums bija, kad kaimiņiem piedzima meitiņa. Mēs visi kaimiņu bērni un viņas brāļi ar ziediem izpušķojām ceļu un māju, lai sagaidītu viņu mammu no slimnīcas. Mēs salasījām lupīnu ziedus un, kad viņi fotografējās mēs visi birdinājām virsū ziedus. Vēl brāļi sagaidot mājās māsu bija sacerējuši dziesmu, kuru viņi nodziedāja savai mammai. Mamma bija ļoti laimīga. Arī turpmāk es palīdzēju auklēt draugu māsiņu. Mēs pastaigājāmies ar ratiņiem un auklējām mazo saulīti. Kad manai mammai bija dzimšanas diena es ar draugiem taisīju nedarbus. Mēs gājām svešos mazdārziņos un salasījām puķes, ko pēc tam uzdāvinājām manai mammai. Mammai bija tik daudz ziedu, ka visa istaba smaržoja pēc vasaras. Augustā mani uzaicināja uz dzimšanas dienām, jo četriem brāļiem bija dzimšanas diena. Viņi ļoti jautri svinēja. Pie virtuves durvīm bija piesprausts skaists eņģelis. Tur bija daudz gardumu. Mēs kopā ar vecākiem ārā spēlējām basketbolu. Viņu vecāki ļoti skaisti dziedāja un spēlēja ģitāru. Mans brālis vizināja mūs ar motorolleru. Tad es biju lepna, ka arī man ir vecākais brālis. Vasaras brīvlaiks pagāja ļoti skaisti un ļoti ātri. Ļoti bieži mācību laikā es ar siltumu sirdī atceros šo skaisto vasaru.
Lasi arī Ventas Balsī

Komentāri

Anonīms teica…
Daudzus citus vasaras brīvdienu stāstiņus var aplūkot un izlasīt šeit :
http://e-izstades.ventspils.lv/kategorijas/izstade/150#0
;)

Populāras ziņas