Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2012

Jau sešpadsmito gadu, novembra otrā nedēļa ir Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Šogad tā norisināsies no 12. līdz 16.novembrim. 2012.gada Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma ir "Daudzveidība Ziemeļvalstīs", kas ar literatūras starpniecību ļaus ielūkoties ziemeļu tautas dažādajos pasaules redzējumos.
Ziemeļvalstu nedēļa aizsākusies Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Islandē, Dānijā, tā notiek Fēru un Olandes salās, kā arī Grenlandē, tad pārceļojusi pāri Baltijas jūrai un kļuvusi tuva arī Baltijas valstu: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ļaudīm. Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa tika aizsākta 1997.gadā ar domu atdzīvināt piemirstu tradīciju – sanākt kopā, lai lasītu literārus darbus, lai ieklausītos cits citā, sarunātos. Plašākā nozīmē, iepazīstoties ar kaimiņvalstu literatūru, veidot dialogu starp valstīm.
Ziemeļu bibliotēku nedēļai raksturīgais ir kāda noteikta lielā gada tēma un kāda noteikta literāra darba vai tā fragmenta lasīšana. Rītausmas stundās mazie bērni lasīs un apspēlēs Turbjērna Ēgnera grāmatas ,,Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki Šurumburummežā" 11.nodaļu, pusaudži Dāvida Lagerkranca pierakstīto pasaulslavena futbolista dzīvesstāstu "Esmu Zlatans Ibrahimovičs", bet pieaugušie Krēslas stundā tiksies ar Mika Nousiainena grāmatas "Želejkonfekšu bēglis"varoņiem.
Gāliņciema bibliotēka 12. novembra Rītausmas stundā ar Kāpējpeļuka piedzīvojumiem iepazīstinās PII "Eglīte" bērnus, bet tās pašas dienas pievakarē, plkst. 16:30, visi interesenti aicināti uz bibliotēkas Krēslas stundu.
 
 Foto no: http://www.norden.lv/lv/biblioteka/jaunumi/117

Komentāri

Populāras ziņas