Dienasgrāmata GREGA gaumē

Brīdī, kad Latvijas bibliotēku e-pastos iekrīt vēstules par gaidāmo lielo un satraucošo notikumu, proti "Grega festivālu", kurā piedalīsies pats grāmatu autors Džefs Kinnijs, vēlamies padalīties ar pasākuma iespaidiem, kurš notika Gāliņciema bibliotēkā kādā no vasaras brīvlaikiem. Pasākuma nosaukums "Dienasgrāmata Grega gaumē, jeb suņu dienas ir klāt!". Zināms, ka Dž. Kinnijs ar Gregu ir iekarojis daudzu lasītāju sirdis, tāpat arī mūsu bibliotēkā bērni ļoti iecienījuši šīs grāmatas. Laikā, kad tapa pasākums, neko nezinājām par to, ka pēc kāda laika pats Grega grāmatu autors ieradīsies Latvijā! Tāpēc tagad nolēmām pastāstīt kas īsti notika mūsu pasākumā, ar domu - varbūt kādam noderēs idejas gatavojoties konkursam!
Vasaras brīvlaiks tikko bija iesācies un bērni tika uzaicināti uz pasākumu ar amizantu nosaukumu "Dienasgrāmata Grega gaumē, jeb suņu dienas ir klāt!" Nav noslēpums, ka tautā bērnu vasaras brīvlaika dienas tiek sauktas arī par suņu dienām (vismaz mūsu bērnībā tā bija). Arī Dž. Kinnija 4. grāmatas nosaukumā vārds suņudienas ir pieminēts. Jau iepriekš bibliotekārs sagatavoja dienasgrāmatas, kuras bērniem bija jāizpilda. Bet! Tas nebija tik vienkārši. Lai aizpildītu katru lapu, bija jāpiedalās dažādos uzdevumos.

 1. Dienasgrāmatas pirmajā lapā jāuzraksta savs vārds un jāuzlīmē savs foto. Foto, protams, nevienam nebija, tāpēc mums noderēja nākošais punkts.
2. Jānofotogrāfējas! Pie kam neparastā veidā!
Tas izraisīja lielu jautrību, process aizņēma laiku, bet visiem bija interesanti. Tāpat kā pēc tam, kad kopīgiem spēkiem visus foto bijām apstrādājuši, izprintējuši, izgriezuši un salīmējuši. Bērniem patika jautrā noskaņa, tāpēc nākošajā punktā neviens vairs nebija pat mudināms.
3. Uzzīmē sevi! 
4. Klubiņš "Lasīt ir forši!". It kā pa jokam, bet tomēr nopietni. Izrunājām daudzus par un pret par lasīšanu vispār un par lasīšanu vasaras brīvlaikā. Secinājums: LASĪT IR FORŠI!
5. Smadzeņu izkustināšana ar dažiem jautājumiem. Ja jums liekas, ka uz tiem var atbildēt minūtes laikā, tad kļūdaties! Vēlmju saraksts, ko varētu nopirkt, ir garš kā iela, bučošanās tēma ir smieklīga un slēpjama, bet zobi, kā izrādījās, bija jāizskaita blakussēdētāja mutē. Tikai uzticoties sava kaimiņa matemātiskajām dotībām (ko tur liegties, arī mazliet zobārsta talantam), pie tāda cipara varēja tikt.
6. Šajā punktā tikai divi jautājumi un jautājumu par to, kāpēc tieši tādi, var uzdot tikai tas, kurš Dž. Kinnija Grega dienasgrāmatas NAV lasījis.
Un visbeidzot pēdējais punkts, kurš, ticiet mums, patika visiem bērniem. Jūsu piedāvātās trakulības var atšķirties, taču mēs izmēģinājām uzcept Grega dzimšanas dienas torti. Neizpalika arī bez lietām un darbībām, kuras bibliotēkā nevar izdarīt. To paveicām pie bibliotēkas esošajā rotaļu laukumā. Taču tortīti gan apēdām bibliotēkā un garšoja tā ļoti labi. Jo cepēji taču bija paši pasākuma dalībnieki! No pasākuma katrs aizgāja ar savu dienasgrāmatu Grega gaumē, pilnu vēdēru un jaukām emocijām. Jā, protams, no bibliotekāra tas prasīja sagatavošanos, izdomu un dažu labu ievārījuma burciņu no saviem krājumiem, ko iesmērēt tortes viducītī, bet gandarījums pēc pasākuma visu to atsvēra. Un jautājums- vai bija vērts? bija atbildēts. Tāpēc aicinām, piedalieties "Grega festivāla" konkursā! Kad tad, ja ne tagad?!

Komentāri

Populāras ziņas