Lasītāko grāmatu un žurnālu TOP 10 2015. gadā

Kamēr lasītāji, jaunā gada apņemšanās vadīti (lasīt vēl vairāk grāmatas) lemj, kad būtu īstais laiks sākt, bibliotekāram savukārt ir īstais laiks parādīt, kas tad ir lasītākais bibliotēkā. Gāliņciema bibliotēka izveidojusi 2015. gada lasītāko grāmatu un periodikas TOPu un kā ierasts sāksim ar Bērnu grāmatu TOP 10. Lielu daļu no lasītākajām grāmatām aizņem "Bērnu žūrijas" grāmatas, pie kam gan no 2014. gada kolekcijas, gan 2015. gada kolekcijas. Piemēram: R. Skotons "Runcis Puncis", K. Lorēna "Vistiņa iemīlējusies", M. Cielēna "Mazais mākoņzaurs", J. Zvirgzdiņš "Ahoi! Plūdi Daugavā" un O. Vācietis "Astoņi kustoņi" ir 2014. gada kolekcijas grāmatas, taču izrādās, ka ar aizrautību lasītas visu 2015. gadu. Savukārt no 2015. gada kolekcijas TOPā iekļuvušas trīs grāmatas: Rainis "Puķu lodziņš", T. Roberešts "Vilks, kurš izvēlās no grāmatas" un M. Zutis "Nenotikušais atklājums". Divas no grāmatām: K. Lorēna "Vistiņa iemīlējusies" un "Barbie. Dzīvnieku ārste" savas pozīcijas TOPā notur ļoti pārliecinoši, jo arī  2014. gada TOPā ierindojās pirmajā desmitniekā. 
 1. Robs Skotons "Runcis Puncis"
 2. Rainis "Puķu lodziņš"
 3. Karīne Lorēna "Vistiņa iemīlējusies"
 4. Māra Cielēna "Mazais māzkoņzaurs"
 5. Juris Zvirgzdiņš "Ahoi! Plūdi Daugavā"
 6. Ojārs Vācietis "Astoņi kustoņi"
 7. "Barbie. Dzīvnieku ārste"
 8.  Tjerī Roberešts "Vilks, kurš izvēlās no grāmatas"
 9. Mārtiņš Zutis "Nenotikušais atklājums"
 10. "Maša un Lācis. Raibie stāsti"
Klikšķinot uz grāmatas nosaukumu Ventspils bibliotēkas kopkatalogā varat iepazīties ar detalizētāku grāmatas aprakstu. Ja izlasītais jūs ieinteresē, droši pretendējiet uz šo grāmatu sev tuvākajā bibliotēkas filiālē!
Grāmatu TOP 10 šoreiz mazliet apbēdina, jo no latviešu autoru darbiem, tajā tikai 3 grāmatas. Pretēji prognozēm, gada TOPā nav iekļuvusi D. Judina "Mēnesis pie jūras". Grāmatas starts bija ļoti veiksmīgs un 2015. gada pirmā pusgada TOPā ieņēma 3. vietu. Diemžēl gada noslēgumā vien 22. vieta. Neviena no grāmatām, kas veidoja 2014. gada TOPu nav iekļuvušas 2015. gada TOPā. Interesants ir fakts, ka S. Simukas triloģijas grāmatas, no kurām divas - "Melna kā ogle" (5. vieta) un "Balta kā sniegs" (10. vieta) pāliecinoši ieņēma pusgada TOPu, gada TOPā nav iekļuvušas. Uzvaras gājienu svin Dž. Ārčers, jo ja pusgada TOPā viņa grāmata "Atbildi zina tikai laiks" ieņēma 7. vietu, tad gada TOPā jau tikusi jau 5. vietā, pie kam TOPā vēl viena viņa grāmata: "Ar svešu vārdu". Ar tikpat spožiem panākumiem - divas grāmatas TOPā, startē īru rakstniece L. Railija. Grāmata "Meitene uz kraujas" no pusgada TOPa 4. vietas nu ieguvusi 2. vietu. Grāmatas panākumi laikam bijuši par iemeslu, lai rakstnieces cienītāji pievērstos arī citiem viņas darbiem, tāpēc TOPā arī grāmata "Lavandas dārzs". Jāatgādina, ka 2013. gada TOPu L. Railija pārstāvēja ar grāmatu "Orhideju nams" un arī ieguva lielu lasītāju atsaucību. Piecas grāmatas saglabājušas pozīcijas 2015. gada TOPā no 2015. gada pirmā pusgada TOPa: Š. Linka "Lapsas ielejā" (no 1. vietas uz 3. vietu), N. Robertsa "Kolekcionārs" (no 2. vietas uz 4. vietu), jau pieminētie L. Railija "Meitene uz kraujas" un Dž. Ārčers, kā arī L. Blaua grāmata par Hariju Spanovski "Nekas jau nebeidzas" ( no 9. vietas uz 7. vietu).  TOPa jaunumi trīs grāmatas - J. Adlers - Olsens "Lieta Nr. 64" un divas latviešu autoru grāmatas - V. Zatlers "Kas es esmu" un M. Bērziņš "Svina garša". Tāpat kā savulaik valsts priekšgalā, arī TOPā V. Zatlera grāmata 1. vietā.
 1. Valdis Zatlers "Kas es esmu"
 2. Lūsinda Railija "Meitene uz kraujas"
 3. Šarlote Linka "Lapsas ielejā"
 4. Nora Robertsa "Kolekcionārs"
 5. Džefrijs Ārčers "Atbildi zina tikai laiks"
 6. Jusi Adlers - Olsens "Lieta Nr. 64"
 7. Līga Blaua "Nekas jau nebeidzas"
 8. Džefrijs Ārčers "Ar svešu vārdu"
 9. Lūsinda Railija "Lavandu dārzs"
 10. Māris Bērziņš "Svina garša"
Izvērtējot lasītāko no periodikas plaukta, šoreiz nonācām pie atziņas, ka īsti korekti līdz šim neesam vērtējuši, jo TOPos vienmēr dominēja iknedēļas izdevumi. Tas arī ir likumsakarīgi, jo  iknedēļas izdevumi mēnesī pieejami vismaz četras reizes, kā dēļ arī izsniegums lielāks. Un tā nonācām pie slēdziena, ka jāvērtē divejādi. Gan iknedēļas, gan tos periodikas izdevumus, kas iznāk reizi mēnesī. Tāpēc šoreiz periodikas TOP 10 vietā TOP 5+5.
  

Komentāri

Populāras ziņas