Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018. Izlasi un novērtē!

Gāliņciema bibliotēkā kopā ar Ventspils 1. pamatskolu, 4. vidusskolu un bērnudārzu "Bitīte" aizsākušās jau ierastās lasīšanas tradīcijas. "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā" 2018 pieteikušās vairākas klases un viena grupa no bērnudārza, kopā lasīsim grāmatas 5+ un 9+ vecuma grupās.
Lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" Latvijā veiksmīgi darbojas jau no 2001. gada. Tā ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, kurā iesaistās tūkstošiem lasītāju no visiem Latvijas novadiem, bet kopš 2007. gada tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, kā arī uzrunāt un vienot lasītājus dažādās vecuma grupās.
Piedalīties lasīšanas programmā var vairākās Ventspils bibliotēkas filiālēs - Bērnu, Pārventas un Gāliņciema  bibliotēkā. Katrā vecuma grupā līdz janvāra beigām dalībniekiem jāizlasa sešas grāmatas un jāaizpilda elektroniskā grāmatu novērtēšanas anketa. Pēc anketas aizpildīšanas dalībnieki saņem balviņas, kā arī tiek uzaicināti piedalīties noslēguma pasākumā Ventspilī.  Savukārt visu aizpildīto anketu rezultāti tiek apkopoti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā. Pavasarī Rīgā notiek Lielie lasīšanas svētki. Svētkos tiek sumināti iecienītāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji, izdevēji un aktīvākie lasītāji.
"Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā" var piedalīties ikviens lasītājs gan individuāli, gan kopā ar klasi, savukārt Vecāku žūrijā aicināti iesaistīties pieaugušie. Tēviem, kuri kopā ar bērniem lasa grāmatas un piedalās Vecāku žūrijā, ir iespēja vinnēt dažādas balvas, bet mammas var kļūt par lasītprieka vēstnesēm un Lielajos lasīšanas svētkos saņemt dāvanā interesantas grāmatas.
"Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas "GRĀMATU KOLEKCIJA.

Komentāri

Populāras ziņas